منطقه‌ی غرب آسیا، سایت تهران

۱۷۴ مطلب توسط «حمید ضرابی‌زاده» ثبت شده است

قوانین مسابقه‌ی منطقه‌ای ۹۸

مواردی که می‌توانید همراه خود به مسابقه‌ بیاورید عبارت‌اند از:

 • صفحه کلید (غیر وایرلس، بدون امکانات پردازشی، حافظه و پورت اضافی)
 • ماوس (غیر وایرلس)
 • لغت‌نامه
موارد فوق باید در روز مسابقه‌ی آزمایشی به محل مسابقه آورده شده و به استف‌های فنی تحویل داده شوند. این موارد پس از بررسی توسط کمیته‌ی فنی و در صورت عدم وجود مشکل، در روز مسابقه‌ی اصلی در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

موارد زیر می‌توانند مستقیما در روز مسابقه‌ی اصلی به محل مسابقه آورده شوند:
 • لباس و خوراکی سبک
 • نوشت‌افزار (فقط شامل خودکار، مداد، مدادتراش و پاک‌کن)
 • عروسک کوچک (پس از تایید استف‌های فنی)
ورود موارد زیر به سالن مسابقه ممنوع است:
 • وسائل الکترونیکی و ارتباطی
 • فلش و سایر ابزارهای ذخیره‌سازی
 • هرگونه ساعت‌ مچی
 • هر گونه کتاب و کاغذ
کاغذ، خودکار و پذیرایی در زمان مسابقه در اختیار تمام تیم‌ها قرار خواهد گرفت. در ضمن هر تیم می‌تواند ۲۵ صفحه‌ی A4 کد آماده در اختیار داشته باشد که این کدها باید به صورت پرینت‌شده در روز ثبت‌نام حضوری به مسئولین ثبت‌نام تحویل داده شود. (می‌توانید کدها را به صورت دو رو پرینت بگیرید.)
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حمید ضرابی‌زاده

برنامه‌ی زمان‌بندی مسابقه‌ی منطقه‌ای ۹۸

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حمید ضرابی‌زاده

اسکان خواهران

طبق روال سال‌های گذشته، امکان اسکان محدود خواهرانی که از دانشگاه‌های غیرتهران در مسابقه‌ی منطقه‌ای شرکت می‌کنند در خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی شریف فراهم خواهد شد. 

عزیزانی که مایل به استفاده از این امکان هستند، می‌توانند فرم درخواست را تا پایان روز پنج‌شنبه ۲۱ آذرماه تکمیل کنند. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حمید ضرابی‌زاده

سومین دوره مسابقات برنامه‌نویسی غرب کشور

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حمید ضرابی‌زاده

پایان مهلت ثبت‌نام

ضمن اعلام پایان مهلت ثبت‌نام، به اطلاع می‌رساند با توجه به تعداد بالای تیم‌های ثبت‌نام‌شده طی مهلت مقرر ثبت‌نام، سهمیه‌ی مازادی برای تخصیص وجود ندارد. به زودی تیم‌های ثبت‌نام‌شده پس از بررسی مدارک به مسابقه‌ی منطقه‌ای منتقل خواهند شد.

لازم به ذکر است که تعداد دانشگاه‌های ثبت‌نام‌کننده در مسابقه‌ی امسال نسبت به دو سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی داشته است که بسیار مایه‌ی خوش‌حالی است.

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حمید ضرابی‌زاده

نحوه‌ی راهیابی تیم‌ها به مسابقه‌ی جهانی

پیرو رایزنی‌های انجام‌شده، امسال تغییراتی در نحوه‌ی انتخاب تیم‌ها از منطقه‌ی غرب آسیا برای شرکت در مسابقه‌ی جهانی خواهیم داشت، بدین صورت که علاوه بر تیم‌های اول هر یک از ۸ سایت منطقه‌ی غرب آسیا که مستقیما به مسابقه‌ی جهانی راه خواهند یافت، چند تیم برتر بعدی از هر سایت در مسابقه‌ی دیگری موسوم به «مسابقه‌ی قهرمانی غرب آسیا» که اواخر دی‌ماه به صورت موازی در تهران و کلکته برگزار می‌شود شرکت کرده و ۴ الی ۵ تیم برتر مسابقه‌ی قهرمانی نیز به مسابقه‌ی جهانی راه خواهند یافت. 

هر چند هنوز جزئیات مسابقه‌ی قهرمانی نهایی نشده است، اما به احتمال زیاد از سایت تهران ۵ تیم جواز حضور در مسابقه‌ی قهرمانی را خواهند یافت. امیدواریم با اجرای فرایند جدید و عملکرد موفق تیم‌های ایرانی در مسابقه‌ی قهرمانی، شاهد حضور تعداد تیم‌های بیش‌تری از سایت تهران در مسابقه‌ی جهانی باشیم.
۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
حمید ضرابی‌زاده

آغاز ثبت‌ نام مسابقه‌ی منطقه‌ای ۹۸

ثبت‌ نام مسابقه‌ی منطقه‌ای آغاز شده و تا ساعت ۱۶ روز شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ادامه خواهد داشت. تیم‌ها بر اساس سهمیه‌ای که برای هر دانشگاه تعیین شده و با شرط حل حداقل یک مسئله در مسابقه‌ی اینترنتی می‌توانند برای ثبت نام در مسابقه‌ی منطقه‌ای اقدام کنند.

مراحل ثبت نام در مسابقه‌ی منطقه‌ای به شرح زیر است:
 • تکمیل فرم ثبت نام و مهر و امضای آن توسط دانشگاه/دانشکده
 • پرداخت هزینه‌ی ثبت‌نام از طریق این لینک (۷۰۰ هزار تومان به ازای هر تیم)
 • ارسال فرم تکمیل‌شده‌ی ثبت‌نام از طریق این صفحه
تیم‌هایی که طی مهلت مقرر مراحل ثبت نام را به درستی انجام داده باشند، به طور خودکار به عنوان تیم ثبت‌نام‌شده از مسابقه‌ی اینترنتی به مسابقه‌ی منطقه‌ای انتقال می‌یابند. دقت کنید که مهلت اعلام شده برای انجام مراحل فوق قابل تمدید نیست.

چنان‌چه پس از پایان مهلت ثبت‌ نام ظرفیت مازادی وجود داشت، این موضوع در پایان روز شنبه ۱۶ آذر به همراه یک فرم تقاضا روی همین بلاگ اعلام شده، و دانشگاه‌های متقاضی ظرفیت مازاد می‌توانند تا ظهر روز یک‌شنبه ۱۷ آذر درخواست‌های خود را از طریق فرم اعلامی ارسال نمایند. به ایمیل‌های رسیده خارج از روال اعلام‌شده ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۱۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حمید ضرابی‌زاده

پایان مسابقه‌ی اینترنتی

ضمن عرض خسته نباشید به تمام تیم‌هایی که در مسابقه‌ی اینترنتی شرکت داشتند، به اطلاع می‌رساند از بین ۶۲۰ تیم شرکت‌کننده در مسابقه‌ی اینترنتی ۵۸۱ تیم توانستند حداقل یک سوال در این مسابقه حل کنند که به اعضای تمام این تیم‌ها تبریک می‌گوییم. نتایج نهایی در این صفحه قابل مشاهده است.

لازم به توضیح است که به دلیل اختلالات اخیر اینترنت کشور، تیم فنی مسابقه تصمیم گرفت به منظور تضمین دسترسی شرکت‌کنندگان در صورت قطع مجدد ارتباط اینترنت با خارج از کشور، مسابقه‌ی اینترنتی امسال را روی سرویس‌های ابری داخلی برگزار کند، ولی متاسفانه به دلیل عدم آمادگی کامل زیرساخت موجود، سامانه‌ی داوری با تاخیر فراوانی روبه‌رو شد که هرچند بخش عمده‌ی آن از کنترل برگزارکنندگان خارج بود، ولی لازم می‌دانم به نمایندگی از کمیته‌ی فنی از این بابت عذرخواهی نمایم. بی‌شک در مسابقه‌ی منطقه‌ای به دلیل استفاده از زیرساخت مخصوص مسابقه همانند سال‌های گذشته مشکلی در این خصوص وجود نخواهد داشت.

۳ نظر موافقین ۳ مخالفین ۳
حمید ضرابی‌زاده

مسابقه‌ی اینترنتی

زمان: پنج‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸، ساعت ۱۴ الی ۱۸

به دلیل تاخیر در پاسخ‌گویی سامانه‌ی داوری، مهلت شرکت در مسابقه تا ساعت ۲۲ تمدید گردید.
موافقین ۳ مخالفین ۱۱
حمید ضرابی‌زاده

جزئیات مسابقه‌ی اینترنتی

سوالات مسابقه‌ی اینترنتی شامل دو بخش است:
 • سوالات A تا E: مبانی برنامه‌سازی
 • سوالات F تا J: طراحی الگوریتم‌ها
پاسخ‌های شما به هر سوال باید در زمان معقولی (معمولا ۲ تا ۳ ثانیه برای هر داده‌ی ورودی) اجرا شود.

اطلاعات ورود به سامانه‌ی داوری مسابقه روز گذشته به تمام اعضای تیم‌ها ایمیل شده است. چنان‌چه اطلاعات مزبور را دریافت نکرده‌اید به icpc [at] sharif.edu ایمیل بزنید.

در جدول امتیازات مسابقه، ترتیب تیم‌ها ابتدا بر اساس تعداد مسائل حل شده تعیین می‌شود. در صورت تساوی دو تیم در تعداد مسائل حل‌شده، تیمی که مسائل را در مجموع زمان کم‌تری حل کرده است بالاتر خواهد بود. هر ارسال ناموفق برای یک سوال، در صورتی که در نهایت آن سوال حل شود، ۲۰ دقیقه به زمان حل آن سوال اضافه خواهد کرد.

۷ نظر موافقین ۲ مخالفین ۲
حمید ضرابی‌زاده

مسابقه‌ی اینترنتی آزمایشی

سامانه‌ی داوری مسابقه‌ی اینترنتی از هم‌ اکنون قابل دسترسی است. نام کاربری و گذرواژه‌ی ورود به این سامانه به همه‌ی تیم‌ها ارسال شده است. 


شما می‌توانید با استفاده از نام کاربری تیم خود به این سامانه وارد شوید و در مسابقه‌ی آزمایشی که از هم‌اکنون تا صبح روز پنج‌شنبه در جریان خواهد بود شرکت کنید. سوالات مسابقه‌ی آزمایشی از این لینک قابل دریافت است.


اطلاعیه‌های بعدی مربوط به مسابقه روی همین بلاگ منتشر خواهد شد. 

۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۱
حمید ضرابی‌زاده

مسابقه‌ی برنامه‌نویسی دانشگاه فردوسی مشهد ۱۳۹۸

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۱
حمید ضرابی‌زاده

تمدید مهلت ثبت‌نام در مسابقه‌ی اینترنتی

با توجه به قطعی‌های اخیر اینترنت، مهلت ثبت نام در مسابقه‌ی اینترنتی تا روز سه‌شنبه ۵ آذرماه ۱۳۹۸ تمدید گردید. 

برای ثبت‌نام به صفحه‌ی مسابقه مراجعه کنید.
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۱
حمید ضرابی‌زاده

سهمیه‌ی دانشگاه‌ها در مسابقه‌ی منطقه‌ای ۹۸

سهمیه‌ی تعداد تیم‌های شرکت‌کننده از هر دانشگاه در مسابقه‌ی منطقه‌ای امسال بر اساس آخرین نسخه‌ی آیین‌نامه‌ی تعیین سهمیه‌ی دانشگاه‌ها به شرح زیر خواهد بود. دانشگاه‌هایی که در این فهرست حضور ندارند مطابق آئین‌نامه یک سهمیه خواهند داشت.

۸ نظر موافقین ۱ مخالفین ۱
حمید ضرابی‌زاده

اولین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی دانشگاه صنعتی بیرجند

موافقین ۱ مخالفین ۱
حمید ضرابی‌زاده

مسابقه‌ی برنامه‌نویسی دانشگاه گیلان

موافقین ۱ مخالفین ۰
حمید ضرابی‌زاده

مسابقه‌ی اینترنتی برنامه‌سازی دانش‌جویی - مقدماتی ۲۰۱۹لطفا این مسابقه را به دوستان خود در دانشگاه‌ها معرفی کنید. مسابقه‌ی اینترنتی به گونه‌ای طراحی شده است که دانش‌جویان دروس مبانی برنامه‌سازی و طراحی الگوریتم‌ها بتوانند به راحتی در مسابقه شرکت کرده و آموخته‌های خود را محک بزنند.

نحوه‌ی ثبت‌نام در صفحه‌ی مسابقه آمده است.

۱۴ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
حمید ضرابی‌زاده

نوزدهمین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

ثبت‌نام مسابقه‌ی آنلاین تا ۱۳ آبان ۹۸ ادامه خواهد داشت.

موافقین ۰ مخالفین ۰
حمید ضرابی‌زاده

سومین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی دانشگاه سمنان

موافقین ۰ مخالفین ۰
حمید ضرابی‌زاده

پوستر مسابقه‌ی منطقه‌ای ۲۰۱۹

موافقین ۰ مخالفین ۰
حمید ضرابی‌زاده