متاسفانه ایمیلی از دکتر هوانگ دریافت کردم که بخش‌هایی از آن شکایت یک تیم از نحوه‌ی برگزاری مسابقه بود. آقای هوانگ بخش‌هایی از ایمیل دریافتی خود را حذف کرده بود؛ ظاهرا شکایت بیش از آن بوده که به من منعکس شده.

قبل از آن‌که به گوشه ای از این شکایت بپردازم، باید به شما برخی از اصول انجام این کار را یادآوری کنم. مهم‌ترین نکته آن‌است که این تیم باید ابتدا نزد من (به عنوان سرپرست سایت‌) می‌آمد و شکایت خود را کتبا یا شفاها مطرح می‌کرد و اگر قانع نمی‌شد این حق را داشت و دارد که به مقامات بالاتر شکایت کند. بنده یکی دو تا اعتراض داشتم ولی با بررسی ای که کردم تیم شاکی در بین آنها نبود.

مهمترین بخش این شکایت آن است که «چرا ما مساله ی D را نگرفتیم». با این که از نظر آن‌ها کدشان صد در صد درست است. و این که چرا تعدادی از مساله ها الگوریتمی نبودند یا چرا برای یکی دو تا مساله rejudge شده است. در مورد rejudge آقای باور توضیح خواهد داد. و این کار غیر قانونی نیست.

یکی دیگر از شکایت های این تیم این بود که چرا داده های ورودی و خروجی (حداقل برای مساله D) در اختیارشان قرار نگرفته یا اینکه چرا sample solution را نداده ایم یا این که چرا برای online judge داده ها قرار نگرفته و چندین انتظار نابجای دیگر.

من در این پست قصد شروع و وقت بحث با تیم های مختلف را ندارم. فقط به شما اکیداٌ توصیه می‌کنم به مسولان دانشگاه خودتان فشار بیاورید تا دواطلب برگزاری این مسابقه شوند. در آن صورت خواهید دید که برگزاری بدون نقص یک مسابقه چقدر مشکل و طاقت فرساست. برای ما هم تنوعی خواهد شد و پس از ۱۲ سال نفس راحتی خواهیم کشید.

البته ما ادعایی در بدون نقص بودن مسابقه‌ی امسال و سال‌های پیش نداشته و نداریم. اما برای برگزاری یک مسابقه‌ی عالی گروه بزرگی از بچه ها ماه‌ها تلاش کردند. بی انصافی است که قدرشناس این زحمات نباشید.

در انتها به شما و تیم شاکی یادآوری می‌کنم که به این  آدرس  بروید و راه حل‌های خود را که فکر می‌کنید درست هستند آزمایش کنید شاید بتوانید غلط برنامه‌اتان را بیابید.